Manufacturer No:2701235
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL F RTD8 XC 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Analog Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 25 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | Analog |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Series: | AXL F |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 7.583902 oz |
HOT
ADAM-6022-A1E
Brand:Advantech

2884208
Brand:Phoenix Contact

WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

2688310
Brand:Phoenix Contact

2702495
Brand:Phoenix Contact

1007352
Brand:Phoenix Contact

1072838
Brand:Phoenix Contact

2702792
Brand:Phoenix Contact
ADAM-4068-C
Brand:Advantech

ADAM-6266-B
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






