Manufacturer No:SCR39XV-310-1R9B007JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.64mH 31A Sing-PhseDCR=1.480 mohm AECQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCR-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Inductance: | 640 uH |
| Maximum DC Current: | 31 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.48 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive Grade |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCR390007JH0 |
HOT
SCF47X-500-S2R4B005JV
Brand:KEMET

30818045
Brand:Wurth Elektronik
BLE32SN120BN1L
Brand:Murata Electronics

74279217
Brand:Wurth Elektronik

SCF56X-400-S2R4B009JH
Brand:KEMET

SCF39XV-240-Z2R3A010JH
Brand:KEMET

782219100
Brand:Wurth Elektronik

3020907
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-170-Y1R8A006JH
Brand:KEMET

SCF39XV-440-Z2R0B005JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






