Manufacturer No:SCF39XV-140-1R8A019JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 9 mH 14 A Sing-Phs 8.660 mohm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 9 mH |
| Tolerance: | - 30 % + 50 % |
| Maximum DC Current: | 14 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Type: | Automotive Grade Single-Phase Common Mode Coil |
| Application: | High Voltage Automotive and Harsh Environment Industrial EMI Filtering Medium Power Drives On Board Charger for EV/PHEV Wireless Charging Systems with 85 kHz |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline Metal |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCF390019JH0 |
| Unit Weight: | 4.589142 oz |
HOT
74272213
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-230-S2R2A007JH
Brand:KEMET

3021303
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-130-1R7A022JH
Brand:KEMET

SCF47X-450-S2R3B006JV
Brand:KEMET

SCR39XV-110-Y1R4A008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

30818045
Brand:Wurth Elektronik

SCF47X-500-S2R4B005JV
Brand:KEMET

SCT39XV-170-Y1R8A006JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






