Manufacturer No:SCF56X-800-S2R4C004JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 80A 0.34mH 3-Phase ESR=0.55mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 340 uH |
| Maximum DC Current: | 80 A |
| Maximum DC Resistance: | 550 uOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 80 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF56XS004H |
HOT
SCF39XV-440-Z2R0B005JH
Brand:KEMET

SCF47X-500-S2R4B005JH
Brand:KEMET

071923
Brand:Bourns

SCF39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

MMZ0603A102ET000
Brand:TDK

74274179
Brand:Wurth Elektronik

SCF56X-650-S2R3C005JH
Brand:KEMET

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

S1811-46R
Brand:Harwin
PM9407.304NLT
Brand:Pulse Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






