Manufacturer No:IDM2040-7A
Manufacturer:Bridgetek
Type:Display Modules
Description:Display Modules Display module 7" capacitive touch panel carries the latest generation EVE4 controller BT817Q with low-cost high performance RP2040 microcontroller
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bridgetek |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Embedded Video Engine |
| Interface Type: | SPI USB |
| Brand: | Bridgetek |
| Dimensions: | 165 mm x 100 mm x 21 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Current: | 280 mA |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
HOT
MIKROE-4173
Brand:Mikroe

FPM-3151G-R3BE
Brand:Advantech

gen4-FT813-70CTP-CLB
Brand:4D Systems

uLCD-43D
Brand:4D Systems

FPM-3191G-R3BE
Brand:Advantech

FPM-7151W-P3AE
Brand:Advantech

MIKROE-4174
Brand:Mikroe

IDK-2110R-K2SVA2E
Brand:Advantech

102110551
Brand:Seeed Studio

IDS-3315P-1KXGA1
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






