Manufacturer No:UP-CHT01-A20-0464-A11
Manufacturer:AAEON
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers The UP board with x5-Z8350 CPU4GB RAM 64GB eMMC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | AAEON |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | - |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Atom x5-Z8350 |
| Core: | Atom x5-Z8350 |
| Frequency: | 1.92 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 4 GB |
| Installed RAM: | 4 GB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 85.6 mm x 56.5 mm |
| Packaging: | Box |
| Battery Backup Switching: | Backup Battery |
| Brand: | AAEON UP |
| Cache Memory: | 2 MB |
| Code Name: | Cherry Trail |
| Interface Type: | DSI eDP Ethernet GPIO HDMI MIPI-CSI UART USB 2.0 USB 3.2 |
| Memory Size: | 4 GB |
| Memory Type: | DDR3L RAM |
| Number of Cores: | 4 Core |
| On-Board Storage Size: | 64 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Computing |
| Unit Weight: | 6.211083 oz |
HOT
UPN-ADLNX25E-A10-0864
Brand:AAEON UP

110991666
Brand:Seeed Studio

WAFER-TGL-U-i7-R10
Brand:IEI

110061402
Brand:Seeed Studio

102110758
Brand:Seeed Studio

EPC-C301C7-S7A1
Brand:Advantech

BNUC11TNKV50001
Brand:Intel

102110420
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

5585
Brand:Adafruit
SK-KR260-G
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






