Manufacturer No:WAFER-TGL-U-i7-R10
Manufacturer:IEI
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers 3.5" SBC with Intel Tiger Lake-UP3 Core i7-1185G7E ProccessorDDR4 SO-DIMM12V DC inputQuad DisplayTriple M.2 with A/B keyTriple Intel 2.5 GbESATAUSB3.2SoCRoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IEI |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | 3.5 in |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Core i7-1185G7E |
| Core: | Core i7-1185G7E |
| Frequency: | 2.6 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 8 GB |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 146 mm x 102 mm |
| Brand: | IEI |
| Cache Memory: | 12 MB |
| Interface Type: | Audio DP Ethernet HDMI LVDS PCIe RS-232/422/485 SATA USB 2.0 VGA |
| Number of Cores: | 3 Core |
| Product Type: | Single Board Computers |
| Subcategory: | Computing |
HOT
HPCIE-Q470-R10
Brand:IEI

MIO-5373U-U7A1
Brand:Advantech

UPN-APLC2F-A10-0432
Brand:AAEON UP

102110758
Brand:Seeed Studio

UPN-EDGE-ADLNI3-A10-1664
Brand:AAEON UP

102110547
Brand:Seeed Studio

Express-DN7-C3808
Brand:ADLINK Technology

102010027
Brand:Seeed Studio

SM-K26-XCL2GI
Brand:Xilinx

110110188
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






