Manufacturer No:QSRZ-G2L1
Manufacturer:Ka-Ro electronics
Type:Computer-On-Modules - COM
Description:Computer-On-Modules - COM QFN Style Solder-Down Computer On Module. Small square size module of 27mm height of 2.7mm single-sided assembled. QFN type lead style has a 1mm pitch with 100 pads. Ground pad also acts as thermal pad.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ka-Ro electronics |
| Product Category: | Computer-On-Modules - COM |
| RoHS: | Details |
| Processor Brand: | Renesas |
| Processor Type: | ARM Cortex |
| Frequency: | 1.2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 512 MB |
| Operating Supply Voltage: | 3.1 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Ka-Ro electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| On-Board Storage Size: | 4 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Computer-On-Modules - COM |
| Series: | KaRo Computer-On-Module |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
QSRZ-G2L1
Brand:Ka-Ro electronics

34006-2000-17-2
Brand:Kontron

102110423
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

5584
Brand:Adafruit

RQI-57
Brand:ADLINK Technology

110991824
Brand:Seeed Studio

BNUC11TNKI50001
Brand:Intel

UPX-EDGE-TGLI3-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

34009-0832-16-5
Brand:Kontron
RT71-FHD
Brand:Xenarc
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






