Manufacturer No:102110798
Manufacturer:Seeed Studio
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM Nvidia Jetson Orin Nano Module 8GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | SO-DIMM |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson Orin Nano |
| Frequency: | 625 MHz |
| Maximum RAM Capacity: | 8 GB |
| Installed RAM: | 8 GB |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 20 V |
| Interface Type: | Audio CAN DMIC DP eDP Ethernet GPIO HDMI I2C I2S PCUe SDIO SPI UART USB 2.0 USB 3.2 Video |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Dimensions: | 69.6 mm x 45 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Cache Memory: | 4 MB |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| Subcategory: | Computing |
HOTMira220 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM

MIO-5373U-U7A1
Brand:Advantech

GUM3703FEBY
Brand:Gumstix

UP-CHT01-A22-0432-B10
Brand:AAEON UP

102110767
Brand:Seeed Studio

34009-0400-13-5
Brand:Kontron

BNUC11TNKI50000
Brand:Intel

CC-MX-ET7D-ZN
Brand:DIGI

102110768
Brand:Seeed Studio

UP-CHT01-A22-0432-A11
Brand:AAEON UP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






