Manufacturer No:102110420
Manufacturer:BeagleBoard
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers BeagleBone Black
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | BeagleBoard |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Form Factor: | BeagleBone Black |
| Processor Brand: | Texas Instruments |
| Processor Type: | AM3358BZCZ100 |
| Core: | ARM Cortex A8 |
| Frequency: | 1 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 512 MB |
| Installed RAM: | 512 MB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Dimensions: | 86.36 mm x 53.34 mm |
| Brand: | BeagleBoard by Seeed Studio |
| Cache Memory: | 64 kB 256 kB |
| Interface Type: | Ethernet JTAG Micro HDMI Micro SD Serial USB 2.0 |
| Memory Size: | 512 MB 4 GB |
| Memory Type: | DDR3 |
| On-Board Storage Size: | 4 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

102110763
Brand:Seeed Studio

1272687
Brand:Phoenix Contact

UPN-EDGE-ADLN97-A10-0432
Brand:AAEON UP

114110148
Brand:Seeed Studio
4863
Brand:Adafruit

110991725
Brand:Seeed Studio

BNUC11TNHI50000
Brand:Intel

BNUC11TNHV50001
Brand:Intel

DFR0910
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






