Manufacturer No:HHR-330AHY01
Manufacturer:Panasonic
Type:NiMH - Nickel Metal Hydride Battery
Description:NiMH - Nickel Metal Hydride Battery 1.2V 3300mAH L-FAT A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | NiMH - Nickel Metal Hydride Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Battery Size: | L-Fat A |
| Output Voltage: | 1.2 V |
| Capacity: | 3300 mAh |
| Termination Style: | Flat Top (Non-Extending) |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Battery Chemistry: | Nickel Metal Hydride (NiMH) |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | NiMH - Nickel Metal Hydride Battery |
| Series: | HHR |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | BK330APH |
| Unit Weight: | 2.143951 oz |
HOT
CR1612
Brand:Panasonic Battery

SR621
Brand:Murata Electronics

CR-1220/FCN
Brand:Panasonic Battery

CR-123APA/1B
Brand:Panasonic Industrial Devices

MIKROE-2625
Brand:Mikroe

LR43
Brand:Murata Electronics

CG-420A/M3
Brand:Panasonic Battery

BR1632A/FAN
Brand:Panasonic Battery
TL-4902/TP
Brand:Tadiran Batteries

BWA-BATT-011
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






