Manufacturer No:CR123A
Manufacturer:Panasonic
Type:Consumer Battery & Photo Battery
Description:Consumer Battery & Photo Battery Battery & Photo CR123A 3V 1550mAh
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Consumer Battery & Photo Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Battery Size: | CR123A |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 1550 mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Termination Style: | Button Top (Extending) |
| Length: | 34.5 mm |
| Width: | 17 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Consumer Battery & Photo Battery |
| Series: | CR |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | CR-123APA/BD |
| Unit Weight: | 0.582020 oz |
HOT
TL-2155/PBP
Brand:Tadiran Batteries

HHR-70AAAB7
Brand:Panasonic Battery

SR621
Brand:Murata Electronics

76000912
Brand:DIGI

ML-614S/DN
Brand:Panasonic Battery
MN1300 WOD
Brand:Duracell

VL-2330/VCN
Brand:Panasonic Battery

BWA-BATT-011
Brand:Banner Engineering

CR-2025/F2N
Brand:Panasonic Industrial Devices

CR2477
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






