Manufacturer No:CR2477
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 24.5X7.7mm 1000mAH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR2477 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 1 Ah |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 24.5 mm |
| Height: | 7.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | CR-2477/BN |
| Unit Weight: | 0.388014 oz |
HOT
903-0210-000
Brand:ROBOTIS

BR-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery

CR2477W-HE2
Brand:Murata Electronics

TL-2155/PBP
Brand:Tadiran Batteries

CR2450
Brand:Murata Electronics

RRC2037
Brand:RRC Power Solutions

VL-621/DN
Brand:Panasonic Battery

2701383
Brand:Phoenix Contact

BK-200AAB9B
Brand:Panasonic Battery

BWA-BATT-017
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






