Manufacturer No:ICS-40310
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Ultra-Low Current Low-Noise Microphone with Analog Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 37 dB |
| Tolerance: | - |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dB |
| Impedance: | 4.5 kOhms |
| Frequency Range: | 20 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 19.5 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.35 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 160 dB |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 1.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 900 mV |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Ultra-low Current Low-Noise Microphone |
| Unit Weight: | 0.054969 oz |
HOT
EK-23027-C36
Brand:Knowles

ICS-40310
Brand:TDK InvenSense

BJ-28411-000
Brand:Knowles

ICS-43434
Brand:TDK InvenSense

MP34DT06JTR
Brand:STMicroelectronics
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

SPV0142LR5H-1-8
Brand:Knowles

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles

TO-24611-000
Brand:Knowles

SPG08P4HM4H-1
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






