Manufacturer No:MM20-33366-000
Manufacturer:Knowles
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones 71dB 1.3mm Height 0.25mm port
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | MM20 |
| Sensitivity: | - 55 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 70.5 dBA |
| Impedance: | 5.1 kOhms |
| Operating Supply Current: | 38 uA |
| Operating Supply Voltage: | 900 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 17 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 63 C |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.35 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Depth: | 1.3 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Knowles |
| Dimensions: | 3.35 mm x 2.5 mm x 1.3 mm |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 1.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 900 mV |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | MEMS Microphone |
HOT
CDS-4020-16
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-3815NC-TR
Brand:CUI Devices
MM20-33366-000
Brand:Knowles

CMS-20103-078SP
Brand:CUI Devices

IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies
CMM-4030DT-26165-TR
Brand:CUI Devices

IM70D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

SPH0641LM4H-1
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






