Manufacturer No:CMC-6035T-C1
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Solder Pin |
| IP Rating: | IP67 |
| Diameter: | 6 mm |
| Length: | 2.7 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 VDC |
| Brand: | CUI Devices |
| Product Type: | Microphones |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
MMICT3902-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMS0361KLX
Brand:CUI Devices

ED-29689-000
Brand:Knowles

RAB-32066-000
Brand:Knowles

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

PKHPS0013E4000-A2
Brand:Murata Electronics
5898
Brand:Visaton

PKMCS0909E4000-R1
Brand:Murata Electronics

WBFK-33649-000
Brand:Knowles

CMS-40504N-L152A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






