Manufacturer No:FC-23265-000
Manufacturer:Knowles
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Balanced Armature Speaker
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receivers |
| Type: | Balanced Armature |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 1 kHz |
| Sound Pressure Level: | 100 dBA |
| Impedance: | 1.055 kOhms |
| Power Rating: | - |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Length: | 5.18 mm |
| Width: | 3.54 mm |
| Depth: | 3 mm |
| IP Rating: | - |
| Brand: | Knowles |
| Length - in: | 0.204 in |
| Length - mm: | 5.18 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Series: | FC/FFC |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width - in: | 0.139 in |
| Width - mm: | 3.54 mm |
| Unit Weight: | 0.053150 oz |
HOT
SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

IM69D127V11XTMA1
Brand:Infineon Technologies
CMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices

CDS-2844-32-SP
Brand:CUI Devices

CPS-5449-120PM
Brand:CUI Devices

IM73D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CES-434313-28PM-67
Brand:CUI Devices
CMM-4030DT-26165-TR
Brand:CUI Devices

UTR-18225K-TT
Brand:PUI Audio

BK-28507-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






