Manufacturer No:955181004
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Multiprotocol Antennas
Description:Antennas CGNW 702659 SF S/SMA/5.0
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| Product Type: | Multiprotocol Antennas |
| Product: | Vehicle Antennas |
| Type: | Active Antenna |
| Minimum Frequency: | 698 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth BLE |
| Protocol - Cellular NBIoT LTE: | 2G/3G/4G Cellular (NBIoT LTE) GSM DCS PCS UMTS DSRC |
| Protocol - GPS GLONASS: | Galileo GLONASS GPS |
| Protocol - WiFi - 802.11: | 802.11 WLAN WiFi WiMAX |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 (ANT Thread Zigbee) |
| Protocol - Sub GHz: | IoT ISM |
| Mechanical Style: | Module |
| Style: | Sharkfin |
| Gain: | 2 dBi 2.5 dBi 3 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 2.5:1 3:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Active |
| Number of Bands: | 12 Band |
| Mounting Style: | Direct / Permanent Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| Center Frequency: | 700 MHz 750 MHz 800 MHz 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz 2100 MHz 2600 MHz 2500 MHz 2600 MHz 1575 MHz 1602 MHz 2450 MHz 5200 MHz 5500 MHz 5800 MHz |
| Application: | Positioning Data Services Short Range Radio Services |
| Length: | 95 mm |
| Width: | 57 mm |
| Height: | 72 mm |
| IP Rating: | IP6K9K |
| Cable Type: | 5 M RG174 x 3 |
| Brand: | TE Connectivity / Hirschmann |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Antennas |
| Part # Aliases: | 955-181-004 |
HOT
CFSA69594P-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

TG.55.8723
Brand:Taoglas

FXR.4030.A.dg
Brand:Taoglas
GW.40.2153
Brand:Taoglas

MA114.B.LB.001
Brand:Taoglas

ANT-GNCP-C257L160
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
FTRA6971M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas
ANT-W63-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

M9HCT-A-SMA
Brand:Maxtena
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






