Manufacturer No:ANT-450-HSW-TNC
Manufacturer:TE Connectivity
Type:
Description:Antennas 410MHz 450MHz 4G/LTE Cellular Whip Antenna External Mount TNC Plug
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | Indoor Antennas |
| Type: | Cellular LTE Whip Antenna |
| Minimum Frequency: | 410 MHz |
| Maximum Frequency: | 467.5 MHz |
| Style: | Right Angle |
| Gain: | 2.3 dB 3.1 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 1.2 1.6 |
| Power Rating: | 25 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Monopole |
| Number of Bands: | 5 Band |
| Mounting Style: | Connector Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | TNC Plug |
| Center Frequency: | 450 MHz |
| Length: | 201.6 mm |
| Series: | HSW |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Polarization: | Linear |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Antennas |
| Wavelength: | 1/4 Wave |
HOTFTRA6971M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

MEA-5GGG-SMA-SM
Brand:Maxtena

L000320-02
Brand:TE Connectivity

ANT-LPC-FPC-150
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-GNCP-C25L15100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

PCS.50.A
Brand:Taoglas

MEA-3L-SMA-LP
Brand:Maxtena
TG.31.8113
Brand:Taoglas

FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas

955181009
Brand:TE Connectivity / Hirschmann
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






