Manufacturer No:ADFGP.25E.07.0060A
Manufacturer:Taoglas
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas ACTIVE PATCH GNSS ANTENNA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | PCB Antennas |
| Type: | MIMO Antenna |
| Minimum Frequency: | 1.559 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.61 GHz |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | - |
| Protocol - Cellular NBIoT LTE: | - |
| Protocol - GPS GLONASS: | BEIDOU Galileo GLONASS GNSS GPS |
| Protocol - WiFi - 802.11: | - |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | - |
| Protocol - Sub GHz: | - |
| Mechanical Style: | Patch |
| Style: | Stacked |
| Gain: | - 1 .9 dBi 0.5 dBi - 0.8 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 2.0:1 2.0:1 2.0:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Active Embedded |
| Number of Bands: | 3 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Pin Dual |
| Antenna Connector Type: | IPEX MHF1 |
| Center Frequency: | 1.561 GHz 1.57542 GHz 1.602 GHz |
| Application: | Autonomous Vehicles RTK Systems Navigation Transportation Telematics UAVs/Robotics |
| Length: | 25 mm |
| Width: | 25 mm |
| Height: | 4 mm |
| Cable Type: | 60 mm RF1.13 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Cable Length: | 60 mm |
| Ground Plane Size: | 70 mm x 70 mm |
| Polarization: | RHCP |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
955181009
Brand:TE Connectivity / Hirschmann

ANN-MS-0-005
Brand:u-blox

ANT-450-HSW-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
ANT-W63-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

W3154
Brand:Pulse Electronics

FXC.40.A
Brand:Taoglas

FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas

SR4L069
Brand:Antenova

ANT-DB1-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

920625001
Brand:TE Connectivity / Hirschmann
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






