Manufacturer No:1301460031
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG NEMA 5-15 125V WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Color: | Yellow |
| NEMA Rating: | 5-15 |
| Series: | 130146 |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 4.015976 oz |
HOT
HPT-RT
Brand:Amphenol Audio

1301470073
Brand:Molex

1-208979-1
Brand:TE Connectivity

HP-3-F
Brand:Amphenol Audio

1301470027
Brand:Molex

1301460031
Brand:Molex

NAC3MPXXA
Brand:Neutrik
1300190008
Brand:Molex

1301550161
Brand:Molex

ZE05H-2P-2H
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






