Manufacturer No:1301410056
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles SAFEWAY NEMA L5-15 15A/125V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130141 |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 4 oz |
HOT
1301540068
Brand:Molex

HPT-3-MDW
Brand:Amphenol Audio

1301440015
Brand:Molex

1301460131
Brand:Molex

PX0430/SE
Brand:Bulgin

1301470030
Brand:Molex

739W-X2/45
Brand:Qualtek

5601283
Brand:Phoenix Contact

HP-3-MDG
Brand:Amphenol Audio

HPT-CAPSF
Brand:Amphenol Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






