Manufacturer No:1301470027
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG NEMA L15-20P WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| NEMA Rating: | L15-20 |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 9.679986 oz |
HOT
1301470093
Brand:Molex

RP34L-5R-3PD(71)
Brand:Hirose Connector
ADP-208 BA
Brand:Delta Electronics

1301420034
Brand:Molex

RRAC3O-G-000-0
Brand:REAN

1301440053
Brand:Molex

1301410062
Brand:Molex

1301460131
Brand:Molex

HPT-3-F
Brand:Amphenol Audio

NAC3FX-W-TOP
Brand:Neutrik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






