Manufacturer No:1301470044
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles ECTOR L5-20R WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
NAC3PX-TOP
Brand:Neutrik

213598-1
Brand:TE Connectivity / AMP

PX0430/SE
Brand:Bulgin

1301440015
Brand:Molex

1450780000
Brand:Weidmuller

1301550082
Brand:Molex

NAC3MPXXB
Brand:Neutrik

5601283
Brand:Phoenix Contact

1301540038
Brand:Molex

1301470093
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






