Manufacturer No:1301460061
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles 5-15R WATERTITE FML BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130146 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 15W47BLK |
| Unit Weight: | 6.815988 oz |
HOT
HP-3-FG
Brand:Amphenol Audio

1301490047
Brand:Molex

RP34L-5R-2PD(71)
Brand:Hirose Connector

HPT-3-FDW
Brand:Amphenol Audio

1301540068
Brand:Molex

1301410068
Brand:Molex

213598-1
Brand:TE Connectivity / AMP

HPT-3-FD
Brand:Amphenol Audio

HPT-CAPSM
Brand:Amphenol Audio

RP34-8R-3PDL
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






