Manufacturer No:CC5516B06L
Manufacturer:Amphenol
Type:Cable Mounts
Description:Cable Mounting & Accessories Clamp sz 6 Light Cable Clamps
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Cable Mounting & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cable Mounts |
| Mounting Style: | Screw |
| Material: | Thermoplastic (TP) |
| Color: | Gray |
| Maximum Bundle Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 13.1 mm |
| Brand: | Amphenol Air LB France |
| Family: | Cable Clamp |
| For Use With: | Cable Bundle or Hydraulic Pipes |
| Height: | 12.27 mm |
| Inside Diameter: | 5.2 mm |
| Product: | Cable Clamps |
| Secondary Color: | Red |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
HOT
151-04022
Brand:HellermannTyton

EL8072-000
Brand:TE Connectivity

151-04030
Brand:HellermannTyton

HT-200-3/16-X-SP
Brand:TE Connectivity / Raychem
1SNG626135R0000
Brand:TE Connectivity

1609900000
Brand:Weidmuller

1411102
Brand:Phoenix Contact
170-01161
Brand:HellermannTyton

0473560001
Brand:Weidmuller

2007110000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






