Manufacturer No:EL8076-000
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HT-CT-50M-3/4-OUT-4 PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Printable Tubing |
| Color: | Yellow |
| Material: | Ribbon |
| Length: | 50 m |
| Inside Diameter: | 19.1 mm |
| Recovered Diameter: | 9.5 mm |
| Shrink Ratio: | 2:1 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity |
| Features: | High Temperature |
| Maximum Operating Temperature: | + 225 C |
| Maximum Temperature: | + 225 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Package Type: | Spool |
| Product: | Heat Shrink Identification Marker Sleeve |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
HOT
2583720000
Brand:Weidmuller

QD-2000-4-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek
M23053/5-309-0
Brand:TE Connectivity / Raychem

151-04026
Brand:HellermannTyton

1631910000
Brand:Weidmuller

CC5516B04L
Brand:Amphenol Air LB France

QD-2000-3-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek
111-50000
Brand:HellermannTyton

CC1339D04L
Brand:Amphenol Air LB France

ES-CAP-NO.0-O9-0-40MM
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






