Manufacturer No:111-50000
Manufacturer:HellermannTyton
Type:
Description:Cable Ties Soft-Grip Cable Tie 5.5L Tie 100lb Tensile Strength PA66HS/TPE Black/Blue
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HellermannTyton |
| Product Category: | Cable Ties |
| RoHS: | Details |
| Product: | Standard Cable Ties |
| Type: | Soft-Grip Cable Tie |
| Color: | Black Blue |
| Material: | Polyamide (PA) |
| Length - in: | 5.51 in |
| Width - in: | 0.5 in |
| Length - mm: | 140 mm |
| Width - mm: | 12.7 mm |
| Tensile Strength: | 100 lbs |
| Brand: | HellermannTyton |
| Maximum Bundle Diameter - in: | 1 in |
| Maximum Bundle Diameter - mm: | 25.4 mm |
| Series: | Soft-Grip Cable Ties |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
HOT
1199671
Brand:Phoenix Contact
DWHF-12/4-0-SP
Brand:TE Connectivity

QMRA309100
Brand:Amphenol Pcd

2007110000
Brand:Weidmuller
M23053/5-309-0
Brand:TE Connectivity / Raychem

TMS-SCE-3/4-2.0-S1-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

TMS-SCE-1/8-2.0-9
Brand:TE Connectivity / Raychem
DWHF-24/8-0-STK
Brand:TE Connectivity
151-03902
Brand:HellermannTyton

151-03561
Brand:HellermannTyton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






