Manufacturer No:IPDQ60R022S7AXTMA1
Manufacturer:Infineon
Type:MOSFET
Description:MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HDSOP-22 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 600 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 24 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 22 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 4.5 V |
| Qg - Gate Charge: | 150 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 416 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Tradename: | CoolMOS |
| Series: | S7A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 750 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | IPDQ60R022S7A SP002373870 |
HOT
NTHL040N120M3S
Brand:onsemi

FS33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

SH32N65DM6AG
Brand:STMicroelectronics

SQ4917CEY-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors

IAUTN06S5N008GATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN025-100HSX
Brand:Nexperia
IPF015N10N5ATMA1
Brand:Infineon Technologies
FF8MR12W1M1HS4PB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IKQB200N75CP2AKSA1
Brand:Infineon Technologies

IKQB160N75CP2AKSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






