Manufacturer No:FMMT411FDBWQ-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:BJTs - Bipolar Transistors
Description:Bipolar Transistors - BJT Avalanche Transistor W-DFN2020-3/SWP T&R 3K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Bipolar Transistors - BJT |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | W-DFN2020-3 |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Configuration: | Single |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 80 V |
| Collector- Base Voltage VCBO: | 80 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 7 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage: | 100 mV |
| Pd - Power Dissipation: | 1.8 W |
| Gain Bandwidth Product fT: | 110 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | FMMT411FDBWQ-7 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Continuous Collector Current: | 5 A |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 100 at 10 mA 10 V |
| Product Type: | BJTs - Bipolar Transistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Transistors |
| Technology: | Si |
HOT
FF8MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
IKY150N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN8R5-40HSX
Brand:Nexperia

SIJA54ADP-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

PSMN6R8-40HSX
Brand:Nexperia
IKWH100N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

BC53PAS-QX
Brand:Nexperia
SQSA82CENW-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors

FS33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

SQ4840CEY-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






