Manufacturer No:PSMNR98-25YLEX
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET PSMNR98-25YLE/SOT669/LFPAK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-669-5 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 25 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 255 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 1.1 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.2 V |
| Qg - Gate Charge: | 27 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 198 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | 934664110115 |
HOT
SIJA54ADP-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

IQDH29NE2LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies
QPD1425L
Brand:Qorvo

PSMN5R5-100YSFX
Brand:Nexperia

SQ4401CEY-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors

IQE065N10NM5SCATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN8R5-40HSX
Brand:Nexperia

SIHB080N60E-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

SH32N65DM6AG
Brand:STMicroelectronics
IKY150N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






