Manufacturer No:QPD2018D
Manufacturer:Qorvo
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors 0.18 mm Pwr pHEMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | pHEMT |
| Technology: | GaAs |
| Gain: | 14 dB |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0.41 mm x 0.34 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Qorvo |
| NF - Noise Figure: | 1 dB |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| Series: | QPD2018D |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Transistors |
HOT
CGH40010P
Brand:Wolfspeed
MRF1K50NR5
Brand:NXP Semiconductors

RF3L05150CB4
Brand:STMicroelectronics

BFR 380F H6327
Brand:Infineon Technologies

MRF173
Brand:MACOM

HFA3127RZ
Brand:Renesas / Intersil

QPD1010
Brand:Qorvo

MRFX1K80HR5
Brand:NXP Semiconductors

QPD1016L
Brand:Qorvo

BFP760H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






