Manufacturer No:BFR843EL3E6327XTSA1
Manufacturer:Infineon
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors RF BIP TRANSISTORS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | Bipolar |
| Technology: | SiGe |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Operating Frequency: | 12 GHz |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 230 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 2.25 V |
| Continuous Collector Current: | 55 mA |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSLP-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Pd - Power Dissipation: | 125 mW |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Transistors |
| Part # Aliases: | BFR 843EL3 E6327 SP001062610 |
| Unit Weight: | 0.000017 oz |
HOT
MRF171A
Brand:MACOM

SKY65050-372LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RF3L05150CB4
Brand:STMicroelectronics

TGF2023-2-02
Brand:Qorvo
AFT09MS031NR1
Brand:NXP Semiconductors

BFS 483 H6327
Brand:Infineon Technologies

T2G6003028-FS
Brand:Qorvo
CGHV38375F
Brand:Wolfspeed
QPD2025D
Brand:Qorvo

BFP420H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






