Manufacturer No:MWT-7F
Manufacturer:MicroWave Technology
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors Narrow and Broad Band Linear Amplifier and Oscillator Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MicroWave Technology |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | - |
| Technology: | GaAs |
| Id - Continuous Drain Current: | 85 mA |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | - |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 26 GHz |
| Gain: | 15 dB |
| Output Power: | 21 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | - |
| Package / Case: | Die |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | MicroWave Technology |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | MWT |
| other: | 100 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Tradename: | MWT-7F |
| Transistor Type: | MESFET |
HOTAFT05MS006NT1
Brand:NXP Semiconductors

HFA3127RZ
Brand:Renesas / Intersil
NPTB00025B
Brand:MACOM
AFT09MS031NR1
Brand:NXP Semiconductors
NPT2022
Brand:MACOM

GTVA126001EC-V1-R0
Brand:Wolfspeed

CGH40006S
Brand:Wolfspeed

MRFE6VP61K25HR6
Brand:NXP Semiconductors

CGHV40100F
Brand:Wolfspeed

BFS 483 H6327
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






