Manufacturer No:MF-USHT150KX-2
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 12V 1.5A-HD 40A MAX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MF-USHT |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 1.5 A |
| Maximum Voltage: | 9 VDC |
| Trip Current: | 4.5 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 250 mOhms |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | Multifuse |
| Width: | 2.5 mm |
| Unit Weight: | 0.001129 oz |
HOT
NKA272C1B1
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NTCLE400E3502HA
Brand:Vishay / BC Components

B57524K0104A005
Brand:EPCOS / TDK

B57045K0103A002
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0402E3103GL1T
Brand:Vishay / BC Components

B57364S0160M000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE305E4502SBA
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE428E3103F404A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE201E3302SBA
Brand:Vishay / BC Components
B57704M0103A001
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






