Manufacturer No:NPPSH103F3T1NA001 REV A
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors CUST_EL_TMP_SENS-0 - NPPSH103F3T1NA001 REV A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| B Parameter: | 3892 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Diameter: | 0.23 in |
| Length: | 1.25 in |
| Beta Value: | B0/50 |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | CUST_EL_TMP_SENS-0 |
HOT44011RC
Brand:Measurement Specialties

PTCEL13R121MBE
Brand:Vishay / BC Components

B57524K0104A005
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3104HA
Brand:Vishay / BC Components

NPPSH103F3T1NA001 REV A
Brand:Littelfuse

B57621C5103J62
Brand:EPCOS / TDK

ICL-28R
Brand:MEAN WELL

NTCLE400E3222HA
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3103GL1T
Brand:Vishay / BC Components
B57550K0104A001
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






