Manufacturer No:PRG21BC1R0MM1RK
Manufacturer:Murata
Type:PTC Thermistors
Description:PTC Thermistors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | PTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | PRG21-MM1RK |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Current Rating: | 20 A |
| Height: | 1.25 mm |
| Length: | 2 mm |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | POSISTOR |
| Type: | PTC |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
NTCLE428E3502H400A
Brand:Vishay / BC Components

MF-LSMF150/33X-2
Brand:Bourns

NTCLE201E3103SBA
Brand:Vishay / BC Components

NPPSH103F3T1NA001 REV A
Brand:Littelfuse

MF-LSMF125X-2
Brand:Bourns

NTCLE413E2472H400A
Brand:Vishay / BC Components

MF-USHT150KX-2
Brand:Bourns

NTCGP3UH503HCZCCA
Brand:TDK
B57704M0103A001
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE428E3473H400A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






