Manufacturer No:B59100M1070A70
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC T=5K 70deg C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59100 |
| Resistance: | < 100 Ohms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 30 V |
| Part # Aliases: | B59100M1070A 70 B59100M1070A070 |
| Unit Weight: | 0.112471 oz |
HOT
B59300M1155A070
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDYARQ1
Brand:Texas Instruments

TMP6331QDECTQ1
Brand:Texas Instruments
TFPT0805L2201FV
Brand:Vishay / Dale
YQS8070
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B59701A0070A062
Brand:EPCOS / TDK
YQS8067
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PTCCL05H100SBE
Brand:Vishay / BC Components

B59721A110A62
Brand:EPCOS / TDK

PTCCL05H181DBE
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






