Manufacturer No:YM120D260N150
Manufacturer:Amphenol
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC YM120 +-20% Tolerance
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | YM |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Current Rating: | 1.7 A |
| Diameter: | 11.5 mm |
| Lead Spacing: | 5.08 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | THERMOMETRICS |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 265 V |
| Width: | 11.5 mm |
HOT
PRG15BC4R7MM1RC
Brand:Murata Electronics

B59807A0090A062
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0105A062
Brand:EPCOS / TDK

B59990C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59601A0095A062
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0075A062
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDECRQ1
Brand:Texas Instruments

B59008C0120A040
Brand:EPCOS / TDK

PRG21AR4R7MS5RA
Brand:Murata Electronics
YQS8067
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






