Manufacturer No:PTCEL17R251SBE
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTCEL17 250ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCEL |
| Resistance: | 250 Ohms |
| Tolerance: | 30 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Diameter: | 17 mm |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 600 VAC |
| Voltage Rating DC: | 850 VDC |
| Width: | 7.5 mm |
| Unit Weight: | 0.201062 oz |
HOT
B59990C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC220MM1RB
Brand:Murata Electronics

B59421A0085A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG15BC680MM1RC
Brand:Murata Electronics

NB-PTCO-002
Brand:Measurement Specialties
TFPT0603L3300FM
Brand:Vishay / Dale

PTCEL17R501TBE
Brand:Vishay / BC Components

B59707A0120A062
Brand:EPCOS / TDK

B59100M1070A70
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L3301FV
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






