Manufacturer No:2906002
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors PT 5-HF-24DC-ST
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Pluggable |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Protective Plug |
| For Use With: | 4 Wire Signal |
| Voltage Rating: | 24 VDC |
| Current Rating: | 450 mA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Black |
| Features: | HF |
| Height: | 45 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 17.7 mm |
| Unit Weight: | 0.777791 oz |
HOT
BB-422HESP
Brand:Advantech

DS41S-400
Brand:Citel

MJ8-POE-A
Brand:Citel

DLA2-24D3
Brand:Citel

1191886
Brand:Phoenix Contact

1191887
Brand:Phoenix Contact

P8AX09-SMA-FF
Brand:Citel

2817990
Brand:Phoenix Contact

1250A-3S-600
Brand:Bourns

KTS1675EUT-TR
Brand:Kinetic Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






