Manufacturer No:2907918
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors PLT-SEC-T3-120-FM-UT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Type 3 Surge Protector |
| For Use With: | Power Supply Networks |
| Voltage Rating: | 120 VAC/DC |
| Current Rating: | 26 A |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green (Light Green) |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 93.4 mm |
| Length: | 74.5 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 17.7 mm |
| Unit Weight: | 6.583356 oz |
HOT
2908204
Brand:Phoenix Contact

MA15D1SI
Brand:Weidmuller

LTC4368HDD-1#PBF
Brand:Analog Devices
DLA-48D3-EX
Brand:Citel

2908684
Brand:Phoenix Contact

MJ8-CAT5E
Brand:Citel

1250A-1S-600
Brand:Bourns

2800531
Brand:Phoenix Contact

2881007
Brand:Phoenix Contact

TBU-RS085-300-WH
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






