Manufacturer No:2800188
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Sensor Cables / Actuator Cables
Description:Surge Suppressors VAL-MS-T1/T2 335/12.5/3+0-FM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Surge Protection Devices - SPDs |
| Type: | Arrester Surge/Lightning |
| For Use With: | Power Supply Networks |
| Voltage Rating: | 240 VAC |
| Current Rating: | 80 A |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 98.7 mm |
| Product Type: | Sensor Cables / Actuator Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 53.4 mm |
| Part # Aliases: | VAL-MS-T1/T2_335/12.5/3+0-FM VALMST1T23351253+0FM |
| Unit Weight: | 1.160 lbs |
HOT
MJ8-CAT5E
Brand:Citel

2907923
Brand:Phoenix Contact

SPD2-300-2P0-R
Brand:Littelfuse

DS72US-120S/G
Brand:Citel

LT4363MPMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

PTE-5T1G0010
Brand:HALO Electronics

TBU-RS055-300-WH
Brand:Bourns

2803069
Brand:Phoenix Contact

MJ8-POE-A
Brand:Citel

232HESP
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






