Manufacturer No:DS230S-75DC
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail DC Power Surge Suppressor 75Vdc 30kA 8/20us
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS230S |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | DC Power |
| For Use With: | Communication Equipment |
| Voltage Rating: | 75 VDC |
| Current Rating: | 30 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | 390611 |
| Unit Weight: | 4.373971 oz |
HOT
LTC4368HDD-1#PBF
Brand:Analog Devices

1106015
Brand:Phoenix Contact

LT4356HDE-2#PBF
Brand:Analog Devices

P8AX09-T-FF
Brand:Citel

1191881
Brand:Phoenix Contact

KTS1675EUT-TR
Brand:Kinetic Technologies

2881007
Brand:Phoenix Contact
MSP-VM24/RINJ
Brand:Citel

DS72US-120S
Brand:Citel

DS74US-277Y/G
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






