Manufacturer No:LTC7862HFE#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors 140V High Efficiency Sw. Surge Stopper
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LTC7862 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Board Level Protection Devices |
| Type: | Surge Stopper |
| For Use With: | Automotive/Avionic/Industrial |
| Voltage Rating: | 4 VDC to 140 VDC |
| Current Rating: | 1.2 mA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-20 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 6.4 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 74 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 6.4 mm |
| Unit Weight: | 0.054969 oz |
HOT
2800188
Brand:Phoenix Contact

LTC4364IMS-1#PBF
Brand:Analog Devices

TBU-DT085-500-WH
Brand:Bourns

P8AX09-6G-N-MF
Brand:Citel

1191888
Brand:Phoenix Contact

LTC4365IDDB-1#TRMPBF
Brand:Analog Devices

DLAWS1-06D3
Brand:Citel

DS240S-230/G
Brand:Citel

LTC4380HMS-4#PBF
Brand:Analog Devices

1191887
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






