Manufacturer No:SCMR14L334SRBB0
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 9V .33F 8X14mm Radial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCM |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 330000 uF |
| Voltage Rating DC: | 9 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 500 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 24 mm |
| Width: | 8 mm |
| Height: | 14 mm |
| Diameter: | 8 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Capacitance - uF: | 330000 uF |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 13.5 mm |
| Leakage Current: | 7 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 230 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical Pack |
| Part # Aliases: | SCMR14L334MRBB0 |
| Unit Weight: | 0.274843 oz |
HOT
851617031001
Brand:Wurth Elektronik

DSM105Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

DSM155Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

HVZ0E506NF
Brand:KEMET
KR-5R5V334-R
Brand:PowerStor / Eaton

SCMZ1EK507SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

850617021002
Brand:Wurth Elektronik

MAL223051009E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMT22D505PRBB0
Brand:KYOCERA AVX
KR-5R5H104-R
Brand:PowerStor / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






