Manufacturer No:LP12352R7206
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 2.7V 20F 12.5x35mm Supercapacitor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LP |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 20 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 40 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 35 mm |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TAIYO YUDEN |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor |
| Unit Weight: | 0.235361 oz |
HOT
LP08152R7245
Brand:TAIYO YUDEN

DSM376Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCMZ1EK507SRBB0
Brand:KYOCERA AVX
SCCV60B107SRBQ
Brand:KYOCERA AVX

MAL222551011E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL222551002E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMU33F156MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

DSM186Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

BCAP0450 P270 S18
Brand:Maxwell Technologies

SCCY68B407SSBLE
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






