Manufacturer No:MAL223551008E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 50F 3V 18x35mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 235 EDLC-HVR ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 50 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 50 % |
| ESR: | 14 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 35 mm |
| Height: | 35 mm |
| Diameter: | 18 mm |
| Life: | 2000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Leakage Current: | 250 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
HOT
DSM355Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

BCAP0150 P300 S17
Brand:Maxwell Technologies

SCMT32D755SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

SCMR14J334SRBA0
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051006E3
Brand:Vishay / BC Components

HVZ0E226NF
Brand:KEMET
FM0H103ZF
Brand:KEMET

SCMQ14C474MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

TV1020-3R0605-R
Brand:PowerStor / Eaton

DSM236Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






