Manufacturer No:SCCS25E705PRB
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 3V 7F 10X25mm Radial Low ESR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCC-E |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 7 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | 0 % + 100 % |
| ESR: | 60 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 25 mm |
| Diameter: | 10 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5.5 mm |
| Leakage Current: | 24 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
| Part # Aliases: | SCCS25E705SRB |
| Unit Weight: | 0.103404 oz |
HOTMAL222591004E3
Brand:Vishay / BC Components

LP08152R7245
Brand:TAIYO YUDEN
FMR0H473ZF
Brand:KEMET

SCMZ1EK507SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

DSM155Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

TV1020-3R0605-R
Brand:PowerStor / Eaton

SCCW50B127SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

DSM105Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL222551013E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMT32H755MRBB0
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






