Manufacturer No:DSM504Q018W075PB
Manufacturer:Cornell Dubilier
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 18VDC 0.5F Tol -10%/+30% 52x27x9mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cornell Dubilier |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DSM |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Wire |
| Capacitance: | 500000 uF |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 909 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Length: | 52 mm |
| Width: | 9 mm |
| Height: | 27 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Cornell Dubilier - CDE |
| Capacitance - uF: | 500000 uF |
| Leakage Current: | 300 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
HOT
SCMT32D755SRBB0
Brand:KYOCERA AVX
FMR0H473ZF
Brand:KEMET

SCMZ1EK507SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

SCMT32H755MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

DSM236Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

DSM376Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
FMU0H334ZFTP18
Brand:KEMET

SCMR14J334SRBA0
Brand:KYOCERA AVX

SCMR18C105MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051013E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






